| DxLow a întrebat:

Am o problema cu o imprimanta Canon Pixma Mp250. Am cumparat de curand un cartus original negru, functioneaza perfect atunci cand vreau sa copiez ceva cu ajutorul Scanner-ului. Problema apare cand vreau sa printez ceva din PC. Toate foile, indiferent de formatul documentelor, sunt "printate" in alb. Nu apare nici un semn pe foaie. Exista vreo solutie?
Mentionez ca imprimanta are un cartus color neincarcat. Cu ceva timp in urma am avut un cartus negru pe care il incarcam singur, urmand ca apoi imprimanta sa functioneze si in legatura cu PC si fara.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Am acelasi model de imprimanta. Am avut aceeasi problema. Aparent, la imprimarea de pe calculator negrul e realizat prin combinatia celor trei culori (destul de ciudat).
Schimba cartusul color si o sa mearga perfect.

| DxLow explică (pentru PainTech):

Multumesc pentru raspuns. Nu inteleg totusi de ce pana acum a mers doar cu cartusul negru si acum nu mai functioneaza. Sa fie oare de vina cablul USB? Driverul este instalat de pe site-ul oficial.