| Hanking a întrebat:

Am o problema cu pc-ul meu. Inainte cand jucam nfs de ex. mi se bloca pc-ul(ingheta ecranul, nici nu puteam sa misc sageata de la mouse) si trebuia sa dau restart. Acu nu am mai jucat nimic...am zis ca daca tot se blocheaza, nu merita. Bun, dar acu mi se blocheaza si daca ma uit la un film ( mai ales unu de 4 sau 6 gb ), sau, are momente cand se blocheaza fara sa joc sau sa ma uit la un film. Mi-am reinstalat windowsul -nimic, m-am gandit ca e de la placa video- nu cred (NVIDIA GeForce 8400 GS). Memory 1022 RAM. Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2160. Nici de la virusi nu e. Asa, ce e de facut? dau funda. MS! happy

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut Hanking
Incearca sa-l cureti de praf. Scoti din priza, desfaci carcasa si cureti cu grija cu o pensula moale sau cu jet de aer (preferabil suflat, nu aspirat).
Reasamblezi si ar trebui sa mearga. procedeul trebuie repetat macar anual daca nu la 6-8 luni.
Bafta

1 răspuns:
| supermdmario a răspuns:

Schimba pc-ul