| Boog a întrebat:

am o problema cu pc-ul. Toata jocurile merg sacadat. Si mi-am luat pc-ul de vreo 3 saptamani si mi-am pus fifa 13 mergea foarte bine pana ieri cand sa intru in fifa, el mergea sacadat(jocul).
pc-ul meu:
Ram :4
Placa video de 1 gb nVidia Get Force 210
Placa de baza Asus
Hardul de 500 gb
ce s-a intamplat?
am auzit ca cica "placa video isi intra in functiune" si ca este ceva temporar de cateva zile, este adevarat sau ce trebuie de facut?

4 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

În primul rănd să nu mai spargi jocurile sau dacă nu ai bani măcar să folosești cele originale dacă nu licențiate
Placa video nu are treabă cu rodaje sau etc că nu îi mașină să se rodeze
Asă e treaba cu jocurile astea contrafăcute sau sparte cun un program ce nu era compatibil cu jocul respectiv, sub mirajul că a mers și merege... întradevăr nu mult.Deci recomand să le reinstalezi dar cu unele originale că s-ar putea ca spărgătorul să se fi înregistrat în registru și atunci îl poți fenta.Succes

| Me2 a răspuns:

Placa video este foarte slaba pentru anul 2013, dar nu cred ca este de la asta problema, incearca alt fifa 13, downloadeaza-l de pe alt site, sau si mai bine, CUMPARA-L! si nu vei mai avea nicio problema

| tr3ig a răspuns:

Cum zice si lupusinguratic nu e masina ca sa se rodeze. problema ta e foarte delicata daca zici ca ti-a mers pana acum iar acum nu iti mai merge. poate fi din softuri (adica sa iti trebuie un "direct x" mai bun sau un "netframework" mai bun sau chiar amandoua) partea proasta este sa nu fie din placa video, ai instalat driverele? (sa nu crezi ca daca e nou nu are voie sa se strice repede)

| Soke_Vlad_1998 a răspuns:

Hardul si ram-ul sunt importante deci trebuie sa le verifici! funda?