| ghita15 a întrebat:

Buna , am o problema cu sunetul mi s-a ars sursa si cand mi-am load alta nu-mi mai megea sunetul , tot imi merge perfect doar ca nu se aude nimic .

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Ai 2 variante: 1 sa ai sunet incorporat si 2 sa ai placa de sunet conectata in slot.
Daca ai punctul 1 o rezolvi prin adaugarea unei alte placi de sunet in sloturile libere din comp, apaoi instalezi driverul de producator si trebuie sa ai sunet. Daca ai deaja placa de sunet conectata, scoate-o din slotul respectiv si muta-i locul cu un slot mai incolo.La pornirea compului acesta o va vedea ca pe un nou device si iti va cere sa instlezi driverul de sunet automat, dai yes la ce iti cere si apoi daca nu ia driverul si ai cdul introdu-l si incepe instalarea de pe cd. Daca o ia placa este ok, daca nu Incearca sa dezinstalezi driverul de sunet cu adremove si sa al instalezi din nou, pot aparea crash uri mai ales la probleme de sursa. Daca totusi nu o ia inlocuieste placa de sunet cu alta(imprumuta de la cineva de poti ) si testeaxa asa trebuie sa mearga dupa ce ai instalat driverul bineinteles.Succes