| Geo17 a întrebat:

,
Am o problema grava Justitia (cred, sau altcineva de la stat, lege etc) mi-a blocat computerul cu ajutorul netului!
Am primit un mesaj: acolo scrie nu stiu ce infractiuni am facut, cateva exemple:Spam, incalcare drepturilor de autor urmare o amenda de 2 sute de euro si trebuie sai platec in 3 zile!
Deci ce naiba inseamna asta ca nu prea stiu va rog mult AJUTORRRR!
funda!

Răspuns Câştigător
| 13 a răspuns:

Reinstaleaza-ti windowsul si informeaza-i pe cei de la care ai net ca ti-a gasit cineva IP-ul si iti invadeaza datele personale.Sunt hakeri care fac magaria asta.

18 răspunsuri:
| Gas a răspuns:

Poti sa formatezi hdd in draci ca datele tot pot fi recuperate daca ei vor, mai mult ca sigur cineva face misto de tine, cei care te prind ca piratezi nu-ti dau atentionari online si amenzi de 200 de euro (o suma infima pe langa ceea ce te-ar astepta daca te-ar prinde ca faci magarii). In 3 zile tu ai putea sa scapi de calculator iar ei nu te-ar mai putea acuza daca ii pana acolo, iar providerul conform contractului semnat nu are drept sa divulge anumite informatii, la solicitarea organelor competente poate sa-ti divulge identitatea si datele de contact, nimic mai mult.

| 0rlando a răspuns:

Vrăjeală...

| Geo17 explică (pentru 0rlando):

Da.da nu mai pot face nimic.asta dupa care lucrez amu e altu!

| 0rlando a răspuns (pentru Geo17):

Formatează-l complet, nu doar C:/, absolut, că nu se știe unde ai tu vreun trojan care face mișto de tine, apoi vezi dacă mai ai probleme. Că momentan nu există nici o lege care să permită pătrunderea în PC-ul tău de la distanță, fără autorizație, blocarea accesului și emiterea unei amenzi... online?!? Și pune-ți parolă la PC, una complicată pe care să o ști doar tu.

| nutepriveste21 a răspuns:

Am impresia nu ca face cineva misto de tine, ci tu vrei sa faci misto de noi!

| Geo17 explică (pentru nutepriveste21):

Hai...ma fii serios ce naiba!

| imaqtpie a răspuns:

Http://www.malwarebytes.org/ = descarca, actualizare si dai un scan.

| Kenichi a răspuns:

Face cineva misto de tinehee hee)

| Geo17 explică (pentru Kenichi):

Cum naiba frate.ca nu mai pot sa lucrez pe el!

| Geo17 explică:

Apropo si mai zice...ca daca nu platesc in 3 zile imi confisca pc-ul!

| gabiforstory a răspuns:

Ori este o pacaleala, ori este actiunea ACTA! Daca nu sti ce e ACTA, intra pe acest link si vei afla totul(in special motivul principal ar putea fi din cauza ACTA! ) link:
http://www.youtube.com/watch?v=ml0t5EOAEmY
Din pacate este posibil sa fi obligat/a sa platesti! Bafta!

| Cosmin1993 a răspuns (pentru gabiforstory):

Ce ACTA baaa ACTA s-a respins informeaza'te si tu mai bine sa vezi ca ACTA s-a respindwinking!

| moko a răspuns (pentru gabiforstory):

Da, ar putea fi, dar ACTA doar s-a semnat nu a intrat in vigoare...

| gabiforstory a răspuns (pentru Cosmin1993):

Sa stii ca acta nu s-a respins inca. Speram sa o faca, si cum vezi, continuam cu petitiile si protestele, iar Anonymous o sa opreasca netu in toata lumea, motivu e mai complicat, oricum, sper ca pana la urma sa scapam de legea asta absurda.Adica as vrea sa blocheze reclamele obscene, pozele, si site-urile gen ***shop asta chiar mi-as dori, dar nu sa opreasca internetu, adica sa numai putem asculta o muzica buna.

| marymari2000 a răspuns:

Asculta man, daca nu poti umbla in pc cum poti accesa browsere de net sau cum poti intra pe TPU sti ce cred eu? cred ca esti un mincinos si ca faci misto de noi TPU!

| Geo17 explică (pentru marymari2000):

Ba esti un prost.Pe TPU intru dupa un alt laptop, fraiere...Io am si un laptop de rezerva, si oricum problema s-a rezolvat era un nenorocit de virus. tongue
Te bagi in seama ca CHILOTII IN CUR!

| marymari2000 a răspuns:

BA BOULE du-te naiba de handicapat

| Geo17 explică (pentru marymari2000):

Ba bou ii taicatau...si mai pune dracu' mana pe o carte de Romana.Criminal al limbii Romane ce esti!
Handicapat te caracterizeaza cel mai bine!(pe tine)
Peace