| rebornfromfire a întrebat:

Am o problema la un laptop thinkpad t420...
Am încercat sa reinstalez windowsul de pe un dvd si am formatat partițiile... Dupa care mi-a dat eroare, bănuiesc ca avea o problema cd-il respectiv.
Acum mi-a dat cineva un Windows si la pus pe usb dar când conectez usb-ul la pc efectiv se blochează tot pc-ul indiferent ca sunt in bios sau cand îl pornesc daca are usb conectat nu mai porneste iar cand scot usb-ul se deblocheaza si pot accesa setările biosului fiind ca nu am Windows pe el... Care o fi problema? Ps. Am resetat si biosul decupland bateria si tot asa face.

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Poate crearea usb-ului bootabil cu Windows nu a fost o operatiune corecta, completa. Repune pe stick sistemul de operare bootabil si incearca reinstalarea sau cauta un alt disc cu Windows, de pe care sa-l instalezi, in speranta ca nu vor mai exista probleme.

Răspuns utilizator avertizat
| gelu1970 a răspuns:

Incearca sa formatezi cu un dvd facut cum trebuie si daca problema cu usb persista dupa reinstalarea so atunci posibil sa fie din placa.

| Tudor_Daniel_1993 a răspuns:

Mai simplu, pui HDD pe un sistem dupa care sa instalezi windows, sunt 60-70% sanse sa functioneze