| Anonimul122 a întrebat:

Am un pc si cand il pornesc nu mi se deschide nici biosul nici monitorul i-am facut conexiunile toate am mers bine, odata pana am scos bateria biosului si cand am pus-o inapoi nu a mai mers, ce ma fac va rog, deci nu mi se deschide monitorul l-am conectat la priza la placa video, totul porneste normal hard drive, flopy cd. rom totul merge bine, monitorul are ledul deschis dar de ce nu mi se deschide deci l-am aprins si nu merge porneste cum v-am spus, dar mai incolo nimic, atat, oare bateria biosului este descarcata de tot, si daca tin numai pc in priza, adica conectat la priza fara, sa dau drumul, se incarca singura,, urgent unda si Vot nu ma doare mana va rog repeede

Răspuns Câştigător
| Bogdan_Casuneanu_1997 a răspuns:

Si eu am patit-o se intampla cand inchizi de multe ori calculatoru brusc trebuie sa-ti faci windous-ul daca nu nu iti mai mere

| Anonimul122 explică (pentru Bogdan_Casuneanu_1997):

Frate a rezolvato, bateria, era descarcata complet, sti ce am facut, am fost la magazin a luat una, am dat 8 lei, pe ea cam mult, si pe aia veche am aruncat-o de draci big grinbig grin mersi ai funda

6 răspunsuri:
| georgedanielc a răspuns:

Vezi daca nu este din cauza cablului de alimentare inverseazale parca la monitor este identic cu cel de la unitate, s-ar putea sa fie de acolo problema

| Anonimul122 explică (pentru georgedanielc):

Am incercat dar fara subces

| georgedanielc a răspuns:

Ce ai mai facut? s-a rezolvat? am o banuiala, nu cumva ai scos Ramy si iai inversat? am patit-o si eu cu toate ca au ghidajul nu stiu cum de am reusit sai fixez si aceas nu-mi mai mergea si cind am scos Ram sin suport atunci mi-am dat seama ca era inversat, acum merge...

| Anonimul122 explică (pentru georgedanielc):

Aa nu stiam mesi oricum de sfat daca merge ai funda ok

| Anonimul122 explică (pentru Anonimul122):

Nu a mers