| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Am o problema la windows, imi merge in lag, mai ales chrome-ul mai precis Facebook-ul merge in lag, Youtube-ul merge in lag cand dau search astept 10 secunde sa-mi intre, cand ma joc orice joc merge in lag, care sa fie problema?
Am acest sistem
i7-6700K 4GHz
16gb ddr4 2133mhz
GTX 1080
SSD 120GB

De unde acest lag? P.S e windows nou, are doua zile, sa fie ceva virus?

11 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

Asculti prea multe manele, de-asta merge asa greu. si acum vorbind serios. ai un vierme acolo, nu virus. cauta ComboFIX:

http://www.bleepingcomputer.com/download/combofix/

| Clorox a răspuns:

Poate este ceva in neregula cu el!
Incearca alt ceva, poate windows 10!

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru Clorox):

Ca mna am dat bani pe el..si nu ma asteptam sa aiba si asta lag

| Clorox a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

Poti sa ai PC de 30000 lei, daca windows-ul are un bug minor, acel bug *** tot sistemul!

| DanielPH a răspuns:

Sa nu ai C-ul plin, adica macar 2/3 sa fie ocupat.
Daca ai Avast s-ar putea sa plece de acolo.
Daca ai avut Bidefender, la fel, poate nu l-ai dezinstalat complet.
In rest s-ar putea sa ai praf pe acolo.

Aveam lag intr-o zi, i-am dat un pumn, a iesit suficient praf incat sa fac o fundatie, si calculatorul nu mai avea nici pic de lag.

Sau ai putea sa-ti descarci o aplicatie de optimizare, poate ca nu-ti rezolva problemele dar macar afli ce probleme ai.

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru DanielPH):

In C am doar programele de la windows, adica is ocupati 30 de GB, in rest jocurile si programele merg in hdd, si ce antivirus sa-i pun? happy

| BobocelMihai a răspuns:

Salut. Iti trebuie drivere indiferent de windows. daca este xp se instaleaza usor cu un pachet de drivere. daca este 7 trebuie sa le cauti dupa model pe net.sau cd-ul laptopului in original sau copie, sau in control panel la add hardware dai la update drivere la care lipseste

| QwertyBeast a răspuns:

Ai toate driverele instalate? Un program bun pentru drivere este 3DP Chip.

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru QwertyBeast):

DA le avea, acum am schimbat pe windows 10 si nu mai am probleme

| BobocelMihai a răspuns (pentru Ciprianccdlcjmrx):

La windows 8 sau 10 trebuie update la unele asa mi s-a intamplat si mie si am rezolvat cu driver booster

| Ciprianccdlcjmrx explică (pentru BobocelMihai):

Ala l-am instalat si eu, si nu mai am probleme, mersi oricumwinking