| Roxanaandrusca a întrebat:

Buna, am o problema, laptopul meu se descarcă foarte repede si când iese de la încărcat se face luminozitatea mica, dar el are sută la sută. Nu știu ce să fac, dau funda pentru cine mă ajută, mersi mult.

Răspuns Câştigător
| adyurs a răspuns:

In primul rand luminozitatea se reduce din simplu fapt ca laptopul intra in battery save mode sau economiseste bateria pentru a nu se descarca repede. in al doilea rand cauzele bateriei slabe sunt multe: ori il tii la incarcat tot timpul, ori este vechi laptopul, ori ai un program pe acolo ascuns care iti mananca din baterie. inca un lucru care trebuie sal mentionez este ca bateria se uzeaza fff mult cand ii incredintezi laptopului niste sarcini mari care pentru componentele lui sunt unchin iar atunci bateria se straduieste sa-ti ofere puterea maxima sau cand il folosesti cand bateria are un nivel scazut de energie

| Roxanaandrusca explică (pentru adyurs):

Mersi mult că mi-ai explicat meriti funda

1 răspuns: