| SwEetAnnIs a întrebat:

am o problema, mi-am scapat laptopul si s-a spart ecranul, ce ma fac, cam cat costa, de unde il pot lua, sum il schimb, etc etc? Funda P.S. laptopul e de la Acer TravelMate 250, HELP ME.

4 răspunsuri:
| euAnonim100 a răspuns:

Buna! Eu as zice sa iti iei un alt laptop, pentru ca un ecran e cam 60% dintr-un laptop (aici ma refer la pret), dar daca poate ai date imporatnte in el, iti poti lua un ecran de aici:
http://www.suntec.ro/lcd/product.php?id=5966

Sper ca ti-am fost de ajutor! Funda?

| godzila007 a răspuns:

Nu ai garantie?

| K0sti a răspuns (pentru godzila007):

Nu se acorda garantie pentru asa ceva!

| Skrillex18 a răspuns:

Salut, un display pentru un laptop Acer TravelMate 250 cu diametrul de "15" adica 12 pe 9, costa in jur de 429 ron, in general cam atat costa toate display-urile pentru laptopuri, de la 350-500ron nou, dar le poti gasi mai ieftin daca il iei second hand. Poti face comanda pentru display de pe site-uri sau din magazine, dar cel mai bine il duci la un service, iar cei de acolo o sa-ti comande unul, asa e mai simplu. big grin Slutare, si bafta in continuare.