| just4mee45 a întrebat:

am o problema nu pot sa deschid fisierele exe ..nu pot deschide nici un fisier exe
am windows 7
FUNDA

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Http://www.thewindowsclub.com/downloads/exe-fix-twc.zip
deschide arhiva si executa fisier-ul.REG

| 8mariastar a răspuns:

Cred ca are ceva sistemul windows

| rasnoveanu a răspuns:

Se apasa buton-ul Start si apoi se alege functia Run.
Se va tasta "command.com" si dupa apasarea Enter, va apare o fereastre neagra (de DOS).
In respectiva fereastra se vor tasta pe rand:
"cd\"
"cd \windows"
Se va apasa Enter dupa fiecare din comenzile de mai sus.
Apoi se tasteaza "copy regedit.exe regedit.com" si se apasa Enter.
In continuare se scrie "start regedit.com" si apasati Enter.

Navigati pana la cheia HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command. Selectati-o, iar in partea dreapta dati dublu-click pe valoarea (Default).
Inlocuiti valoare cu "%1″ %* (ghilimele-procent-cifra unu-ghilimele-spatiu-procent-asterisc).
Inchideti apoi utilitarul Regedit.

Fa exact ce ti-am zis si o sa mearga. Funda?