| DiduTsSu a întrebat:

Am o problemă. sper că mă puteţi ajuta!
Mi-am luat din mall un Sweex Wireless 300N Router.
Am internet de la rds.
Am CD dar nu-mi apare nici un install, nimic.
Am încercat pe mozilla şi pe firefox să bag linkul ăsta " http://192.168.32.1/ " dar nu mi se încarcă.
Când dau la telefon să-mi activez wifi-ul, se activează, apare sus, apare că e conectat, că am semnar " Excelent " dar nu mi se face albastru, că aşa ar trebui, să se facă albastru. nu-mi merge wireless-ul :(
Ajutaţi-mă!

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Vezi sub router ce adresa apare la adresa default.

| DiduTsSu explică (pentru sltlp):

Asta apare: http://192.168.32.1/
Dar nu se conectează :(. Nici pe mozilla nici pe internet explorer. Acolo îmi dă şi username şi password.

| sltlp a răspuns (pentru DiduTsSu):

Atunci verifica folosind ipconfig in cmd daca sigur e adresa aia. Daca da, resteaza router-ul.

| DiduTsSu explică (pentru sltlp):

Adaugă-mă în lista ta de messenger te rog.
Nu prea înţeleg ce e de făcut.
Ajută-mă!

fun_silviu@Yahoo.Com