| patrisia09 a întrebat:

Buna!
Am o tableta (prestingio) si as dori sa bag internet la ea.
Se poate prin wireless si am aparat dar nu stiu ce trebuie sa fac (la tableta) ca sa am internet.(imi scrie sa pun parola de la wireless, si nu stiu unde o pot gasi sau cand am primit-o ca sa o caut. Eu stiu o parola cu ajutorul careia m-am logat pe calculator, dar cu ajutorul unui cablu. acum nu stiu care poate fi acea parola.) Va rog sa ma ajutati.
Multumesc!
Dau fundita raspunsului cu ajutorul caruia reusesc sa imi bag internet la tableta.

8 răspunsuri:
| dinurazvan a răspuns:

Daca ai net de la dolce uitate in spatele routerului acolo vei gasi parola

| patrisia09 explică (pentru dinurazvan):

Da
am net de la dolce dar nu stiu care e parola.
in spate scrie mai multe lucruri.

| dinurazvan a răspuns (pentru patrisia09):

Sunt doua "servere" sa le spun asa iar langa servarul respectiv e parola

| dinurazvan a răspuns (pentru patrisia09):

Mai exact un sever se numeste rom-telecom-wpa... iar la dreapta de el e un sir de litere si cifre aceea e parola

| patrisia09 explică (pentru dinurazvan):

Deci, am scris, dar imi apare salvare parola esuata.
oare de ce?

| dinurazvan a răspuns (pentru patrisia09):

Vezi ca poate tu esti pe alt server

| patrisia09 explică (pentru dinurazvan):

Pai am scris serverul de pe aparat.

| TheBass a răspuns:

Daca ai cea implicita uitate pe spatele modemului sau prin cablu!