| Noone4u a întrebat:

am si eu o intrebare big grin la calculator ce trebuie sa fac ca sa imi apara cand bag cardul de la telefon [este micro], adica ce trebuie sa instalez si cum? worried Dau funda kiss

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mai intai trebuie sa ai un cititor de carduri. Cititorul poate fi gata montat sau iti cumperi unul. Daca nu are un CD trebuie sa-i cauti driverele pe net. Apoi poti sa bagi cardul, linistita, fara a-l forta. Uita-te ca lamelele sa fie unele catre altele.

| Bunicul62 a răspuns:

Pai fata mosului te duci cu cardul si ii cumperi un adaptor la usb apoi il recunoaste compul bagi cardul in adaptor si adaptorul in USB la comp si il vede

| Noone4u explică:

Am adaptorwinking

| newudropszzz a răspuns:

Zici cumva de memory card? daca zici de el trebuie sa ai stick este o chestie in care se baga memory cardul apoi bagi stick-ul in calc si il citeste. ^_^ sper ca te-am ajutat