| mircea2003 a întrebat:

Am un telefon Samsung galasy s duod s7562 si nu pot sa instalez aplicatile pe cardul micro sd. ce trebuie sa fac? ajutor!

Răspuns Câştigător
| dov76 a răspuns:

Atunci ai doua variante, rootezi telefonul si ii dai calea catre cardul extern sau resoftezi. Daca este in garantie iti recomand sa o trimiti in service cu probleme de soft.

3 răspunsuri:
| dov76 a răspuns:

Cand incerci sa le instalezi ce mesaj de eroare primesti? nu cumva iti cere sa activezi surse necunoscute? daca da atunci activeaza optiunea si nu ar trebui sa ai probleme

| mircea2003 explică (pentru dov76):

Am incercat aceasta varianta cu surse necunoscute dar nu merge
apropo zice ca cardul sd nu e in telefon cand incerc sa le mut am incercat cu app2mgr si nu a mers nu stiu ce sa fac

| mircea2003 explică (pentru dov76):

Nu imi da nici o eroare si chestia cu surse necunoscute am incercat-o dar n-a mers ajutor

| dov76 a răspuns (pentru mircea2003):

Atunci ai doua variante, rootezi telefonul si ii dai calea catre cardul extern sau resoftezi. Daca este in garantie iti recomand sa o trimiti in service cu probleme de soft.