| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare! Daca blochezi o persoana pe facebook, ea va sti acest lucru daca nu o ai in lista de prieteni? O mai poti gasi cumva la sectiunea "persoane pe care s-ar putea sa le cunosti"? Fundita.

Răspuns Câştigător
| Janek21 a răspuns:

Eu am avut situatia in care am fost eu blocat de anumite persoane. Nu-ti apare nici o instiintare, nimic. Pur si simplu nu mai poti sa vezi nimic din ce face, ce posteaza, ce poze urca, ce comenteaza, orice...

Iti intrerupe total accesul cu persoana respectiva. Poti avea situatii cu discutii intre mai multe persoane, printre care si cel blocat, iar tu le vei vedea pe toate mai putin pe a aceluia blocat. Dar asta doar daca discutia este initiata de o persoana pe care nu o ai blocata.

Bineinteles ca nu o mai gasesti la sectiunea "persoane pe care s-ar putea sa le cunosti". Persoana dispare de pe radar sub orice forma.

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Daca blochezi o persoana pe facebook ea nu mai apare in cautarile tale si invers, nici tu nu mai apari in cautarile lui.Nu mai apare in sectiunea "persoane pe care s-ar putea sa le cunosti". Daca va cunoasteti isi da seama ca l-ai blocat pentru ca nu mai poate accesa contul tau.
Bafta!

| delia5609 a răspuns (pentru neluL):

Multumesc mult!

| neluL a răspuns (pentru delia5609):

Cu placere! bye, bye wave