| guleabogdan a întrebat:

am si eu o problema cu calculatorul, si anume: eu apas pe butonul de pornire si se vede cum pornesc in calculator doar ventilatoarele si nimic altceva, adica leduri de pe unitate sau alte sunete specifice ca si cand ar porni corect un calculator.Am verificat sursa si nu are nici o problema ea.Ce ar putea fi altceva?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Degeaba verifici doar sursa, aia normal ca functionează, ca altfel nu pornea nimic in ea, verifică placă de bază, drivere, placa video, hard disk, ce i ti arată pe monitor? Scrie cumva mesajul no signal, cheking cable? dul la un meserias care repară unitati de calculator, el stie ce bube gaseste pe acolo, adică ce piese arse.

| K0sti a răspuns:

Multe...sursa, placa de baza, memorii...
Daca se invart ventilatoarele nu inseamna ca merge sursa in parmetri:
http://www.epasystems.ro/cum-verificam-o-sursa-de-alimentare-atx/

| UnBaiat439 a răspuns:

Ba... eu zic ca placa video s-o cam dus. Incearca sa conectezi un alt monitor la pc, inlocuieste vreun cablu. Dar nu-mi pot da seama bine, nu ai descris nici tu foarte detaliat si nici coerent. So... asteptam info noi. Bafta.