| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy
Am si eu o problemasad
De vreo 3 saptamana ma tot suna un nr.care cand raspund spune lucruri urate despre mine. Iar aseara i-am dat telefonul unui fost coleg sa raspunda el, sa-l injure sa-i zica orice numai sa ma lase in pace.Problema e ca fostul meu coleg l-a crezut.Si acum ma tem sa nu spuna la toti.
Am incercat sa-l bag la apeluri nepermise dar imi cere codul pin 2 si eu nu-l stiu.
Stie cineva cum il pot afla?
dau funda mare mare!happyhappy

Răspuns Câştigător
| iubita_7132 a răspuns:

Cel mai bine e sa iti schimbi numarul de telefon...sau sa nu mai raspunzi la acel nr. ca se va plictisi sa te sune(eu asa am facut si am scapat)pooop la tine

6 răspunsuri:
| KyraW a răspuns:

Apelezi la...servicii cu clienti (nu stiu pe ce retea esti ca sa pot sa iti zic exact) si cauta acolo optiunea sa-ti afli codul pin 2.sau cauta pe coogle "pin 2". Succes

| IcsD a răspuns:

Ce telefon ai
?

| Reznov a răspuns:

Schimbati nr. de telefon.Cu fostul coleg ti-asi propune sa te duci la el si sa ii explici ca nimic nu e adevarat, daca poti demonstreaza!
Daca el ti-a spus ca la crezut si zici ca e un coleg vechi in care ai incredere probabil face misto de tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Telefonul meu e Nokia 6303i si sunt pe Orange

| Amphetamine98 a răspuns:

Eu cred ca e vreun prost/o proasta care nu au de lucru`.si vor sa faca misto de tine`.mai bine iti schimbi nr de tel.sau nu`i mai raspunzi cand te suna.sau iti inchizi telu`.eu mi-am schimbat nr de tel si asa am scapat si mie mi s`a intamplat la fel.si daca tot ti`l schimbi ai grija la cine dai numarul` tau.pentru ca si prietenii pot sa-ti faca una ca asta!

| lolozaur_5523 a răspuns:

Zii la mama ta sa mearga la politie face reclamare pune numarul sub supraveghere si daca te mai suna odata ii da cam 5 milioane amendawinking Eu asa am scapatbig grin Funda?big grin