| elyssa20 a întrebat:

am si eu o problema la calculator.cand intru in jocul sims, merge cam 5 minute iar dupa se blocheaza si nu mai merge nimic si trebuie sa dau restart la calculator.de la ce ar putea fi? la placa video s-a uitat cineva si mi-a pus si pasta. se poate sa fie de la >altceva?multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

De la memorie. Cred ca ai prea putini ram-i, si ca drive-ul c:, sau mai bine zis drive-ul pe care tie windows este prea incarcat. Mai elibereaza din el, apoi dai scan si defrag si incearca sa joci dupa aia.
Se mai poate intampla asa daca este busit un fisier din joc, poate fi ceva legat de o animatie scurta, un filmulet, etc., ajunge jocul sa trebuiasca sa ruleze fisierul ala si... pauza.

1 răspuns:
| elyssa20 explică:

De memorie nu se pune problema am 3 gb.