| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU!
Am o problema de cateva zile cu pc-ul meu.
Nu stiu cum sa o numesc si daca cineva stie despre ce vorbesc sa imi poate da mai multe detalii.
-deci cand intru in Match pe fortnite sau alte jocuri gen apex etc. si dau de ceva player care ma spameaza(sau cand in jocul respectiv stresez putin mai mult intreg pc-ul)efectiv imi iau un frezee screen si nu mai am semnal audio, nu mai mere nici o comanda de pe tastatura si trebuie sa-i dau restart din buton, ii pot zice un fel de bluescrenn doar ca fara eroarea aia pe ecran albastru si fara restartarea automata. Tin sa mentionez ca 100% nu e de la placa video deoarece am mai avut problema asta si inainte sa pun placa si 100% nu e nici de la memoria ram deoarece am testat cu alte memorii si e la fel. Oricum am cautat pe net si nu am gasit ceva util pentru ca nici nu stiu cum se numeste problema mea, adica nu tu eroare, nu tu explicatii doar se blocheaza pc-ul din toate punctele de vedere si fara sunete etc.
Oricum ce pot face, credeti ca ar putea fi de la procesor?
Apropo pasta termo e schimbata si pe procesor si pe placa!
Ajutor dau funda!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Foloseste un program ca sa vezi ce temperaturi ai cand joci! Eu cred ca asta e problema ta, ai temperaturi ridicate...