| Smackdown a întrebat:

S-a intamplat ceva: nu mi se aude sunetul la calculator.Cand ii dau restart imi merge aproximativ 5 minute, dar dupa asta nu. Ce sa fac in privinta asta? Calculatorul are placa video stricata si a fost inlocuita cu una mai proasta careia nu ii am driver. A fost inlocuita cu o placa video mai proasta acum 16 zile, dar pana acum nu a mai facut asa.Am winodws xp service pack 3, iar driverul audio a fost luat de pe internet. Ce as putea face cu audio?

Răspuns Câştigător
| cosmon a răspuns:

Vezi daca serviciul windows audio e pornit intra la start run si scrie in run "Services.msc" fara ghilimele si du-te la serviciul windows audio si vezi sa fie pornit. Daca e pornit si tot nu merge incearca sa reinstalezi driverele placii de sunet.

9 răspunsuri:
| Smackdown explică:

Gata! am rezolvat totul cu doar cateva setari

| KeepCalm a răspuns:

Alta placa. e bulit

| blogger a răspuns:

O incompatibilitate a driverelor. intra la device manager, vezi ce probleme ai acolo sau ruleaza dxdiag si fai niste teste la audio si cauta pe internet diagnosticul primit de acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa cumper o placa video NIVIDIA 5000 G-FORCE si daca mai face figuri sa o schimbi si pe cea de sunet(e stricata)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-mi te rog ce placa de sunet ai si ce anti-virus? nu e vorba ca ai vreun virus, dar este un av, care "strica" o parte din driveru de sunet, care fie ori se aude muzica pe net si nu in winamp, fie ori auzi sunetele windows de la clickuri fara sa mearga sunetul.am trecut si eu prin asta

www.mirceabondar.com

ym:misulet22

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa istalezi wuindusu

| ekokizuk a răspuns:

Mersii cosmon ma ajutat mult ca nu imi mergea pe net sunetu dar imi mergea in pc la mess... mersi mult

| crystynaa a răspuns:

As vrea sa stiu si eu cum sa functioneze sunetu`.plz am incercat de toate sh tot nu funct. daca am puteti ajuta id meu e:slect45

| Filip_Grigore_1972 a răspuns:

Nu mi se aude sunetul la calculator