| Yxha12 a întrebat:

Buna! Am si eu o problema, mi-a dat fratele meu un pc, el la primit de la un baiat si are parola. Stiti cumva cum o pot schimba sau ceva ca nu am nici permisiune de la administrator, nu am nici stick nimic.

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Ignora "reset", ala nu poti sa dai decat daca esti deja admin

din pacate, in afara de reinstall windows, numai hack:
https://www.google.com/......ps?/search
https://www.youtube.com/watch?v=gJY3xKjodcE
am incercat o singura data, in teorie merge, in practica, fisierul ala (utilman.exe) are securitatea pusa numai pe citire, si trebuie sa te agiti sa schimbi securitatea din linie de comanda

| Yxha12 explică (pentru Brizbriz):

M am uitat la tot tuorialul si a zis ca daca ai cont de Microsoft nu merge, dar ideea e ca contul ala de Microsoft nu il amm sad

| Brizbriz a răspuns (pentru Yxha12):

Imi e lene sa caut, am incercat dar se pare ca nu dau peste ce trebuie
exista sa si creezi un cont, tot din linie de comanda sau sa activezi contul Administrator si sa ii pui parola si atunci nu mai conteaza contul Mircosoft

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Stergi tot,formatezi calculatorul,pui wind fresh si aia e tot, fara sa stii parola n-o sa ai nici o sansa sa poti intra, deci obligatoriu trebuie formatat hardul, apoi este ca si cum nici n-a existat pe el ceva inainte, o sa fie al tau laughing

Ori daca merita si are un HDD poti sa pui un SSD, eventual SSD PCIe daca are slot pentru asa ceva.