| onik91 a întrebat:

am si eu o problemuta...primesc mii de spam-uri de la o persona a carei adrese de e-mail nu este afisata. apare ca un cont de yahoo messenger dar cu litere mari si mici,din cate stiu cand faci un id nu iti da voie sa introduci caractere mari, acesta este : YahooUser@yahoo.com. Le primesc in folderul Spam dar ma deranjeaza destul de mult, intr-o ora am sters de vreo 30 de ori mesajele (999+) asa imi aparea acolo...l-am bagat la ignore pe mess,adresa i-am bagat-o la ignore pe mail(am vazut ca se poate mai nou) si tot nu pot scapa de acest individ, mentionez ca am primit si un mail normal in care ma intreba ce parola vreau la mess iar eu nu i-am raspuns, culmea acum este ca pe mess nu mai pot intra deoarece imi zice parola incorecta dar pe mail sunt inca conectata la adresa mea. Oare gandesc prea departe daca vreau sa anunt politia?

Răspuns Câştigător
| foxsilver a răspuns:

Incearca in felul urmator: bifezi emailul pe care-l consideri SPAM si click pe butonul SPAM. Aceasta va sterge mesajul respectiv iar mesajele viitoare, care mai pot veni de la acelasi expeditor, le va muta automat in folder-ul Bulk - folder ce, in setarile standard, se va goli la fiecare 30 zile.
Sper ca vei reusi sa scapi de aceste mesaje incomode.

2 răspunsuri:
| onik91 explică:

Pai, toate mesajele care le-am primit au intrat in spam...si nu am putut sa scap de ele..decat daca stateam sa le sterg..la un moment dat am renuntat si mi s-a blocat contul timp de 1 sapt sad

| MihaiGe a răspuns:

Dai click pe remove si o sa vezi acolo report a spam!
Baftă!