| XYoMenFlorynX a întrebat:

Am si eu un Lenovo 500G cu windows 8.1. De ceva timp cand ma conectez la o retea WI-FI imi arata jos la semnal un triunghi galben care zice " conexiune limitata". Ce pot sa fac casa mearga internetul?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel ce are wirellesul are internetul cu viteza de conexiune atinsa si depasita. Adica dupa ce depaseste limita de trafic, primeste emreu aceste mesaje.Cel ce are internet si are wirelles, trebuie sa scoata wirellesul din priz si sa-l bage la loc in priza. Apoi te vei conecta si tu.Megi cu laptopul la alt wirelles cu internet nelimitat si trafic nelimitat sa vezi ca nu iti mai da eroarea aceea. „Conexiune limitata „ inseamna ca cel care are internet de regula internet cu cartela de internet, a depasit limita de trafic, si acum are internetul limita, i-a scazut viteza de la... Vodafone de exemplu, daca de acolo are internetul.Mergi la alt wirelles care are traficul nelimita si o sa vezi ca nu iti mai da acea eroare. Nu mai umbla in laptop ca nu e el de vina.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa te asiguri ca router ul e configurat corect prima data

| valentin75 a răspuns:

Salut! Reset router si reconfigurare, verificare driver!
http://videotutorial.ro/tag/reparare-conexiune-limitata/