| Yo98 a întrebat:

Laptopul meu nu se mai conecteaza deloc prin wireless la internet,dar daca bag cablul din router in el merge, se conecteaza la retea? Ce sa se fi stricat?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Ai wifi dezactivat la laptop sau routerul il are dezactivat.

| Yo98 explică (pentru gelu1970):

Nu cred, pentru ca statea pe Facebook si Youtube si dintr o data poc, mi-a aparut x rosu jos la pictograma de retea si n a mai mers

| gelu1970 a răspuns (pentru Yo98):

X rosu semnifica faptul ca laptopul nu are activat wifi
ce model ai?

| Yo98 explică (pentru gelu1970):

HP Pavillon G6...si nu a fost dezactivat wi fi ul. M-am dus manual la setari si wireless sa-l activez si nici nu mai e wi fi in meniu acolo.

| gelu1970 a răspuns (pentru Yo98):

Ai teamviewer instalat in laptop?

| Yo98 explică (pentru gelu1970):

Da

| gelu1970 a răspuns (pentru Yo98):

Trimite id si pass prin mesaj privat. intarzie putin insa nu o sa le scrii aici.

9 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Intra pe adresa IP Gateway si uita-te la setarile de acolo? Mai intai scaneaza cu antivirusul tau si scaneaza amenintari de retea si vezi ce e?

| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Sau poate placa wifi s-a ars

| xCeline a răspuns:

Ai reinstalat windowsul cumva? e posibil sa nu mai ai driverul instalat daca nu e posibil sa ai probleme cu placa wifi ...sa se fi ars...