| catygirl a întrebat:

Am un aparat foto Nikion si din greseala l.am scapat jos si nu se mai inchide chestai aia care face poza. Dar el se inchde dar imi apare"eroare de obiectiv".Am incercat sa scot abteriile dar degeaba.Ce fac? Nu vreau sa afle mama si tata ca dabia l-am luat de 2 luni
Dau funda unui rasp bun

Răspuns Câştigător
| Ka?i a răspuns:

Daca l-ai luat doar de doua luni probabil e inca in garantie. Du-te la magazinul de unde l-ai cumparat, poate ai noroc sa te ajute... desi cred ca garantia nu se refera la genul asta de defecte, cauzate de accidente sau de greseli de manipulare. Cum ai reusit sa il scapi pe jos? de aia au aparatele foto o curelusa, ca sa il tii agatat de mana cand umbli cu el...
Cel mai simplu ar fi sa vorbesti cu un fotograf profesionist, care se pricepe la scule... el iti poate spune daca mai poti face ceva cu el sau nu. Sanse mici, sunt greu de reparat!

| catygirl explică (pentru Ka?i):

De fapt nu eu l.am scapat, ci prietena mea. A zis ca nu mai baga jurnuletul pe mana cand a vrut sa faca o poza...

| Ka?i a răspuns (pentru catygirl):

happy
Acum nu mai conteaza cine l-a scapat, e important sa vezi daca se mai poate repara sau nu. Incearca sa te duci la un atelier foto si roaga un fotograf profesionist sa se uite un pic la el, poate ca iti da el o solutie. Bafta!

3 răspunsuri:
| Copiliţă a răspuns:

- Cunosc perfect sentimentul, daca vei merge cu el la un sediu ti se va spune ca va costa mai mult sa-l repari decat sa-ti iei unul nou. Si mie mi s-a intampalt am plans langa el vreo 10 minute, dar am reusit sa-l repar. Daca l-ai scapat jos e foarte posibil ca ceva sa fi intrat prin zona aceea, daca am inteles eu bine, daca vei rasucii intr-o parte si in alta, de cateva ori ar trebui sa-i treaca, pentru al meu a mers. Sper sa-ti fi fos tde folos! :*