| bmx a întrebat:

Buna!
Am un card MicroSD pe care nu pot copia nimic.Cand dau paste imi zice discul este protejat la scriere. Eliminati prostectia sau folositi alt disck.
CE FAC?

Răspuns Câştigător
| PanaceuUniversal a răspuns:

Probabil ca folosesti un adaptor pentru card. Acel adaptor are pe lateral o chestie mica din plastica care poate fi mutat ( slide) sus sau jos...

O pozitie e pentru a permite scrierea iar cealalta e pentru a permite doar citirea. Deci, schimba pozitia acelui "intrerupator" si atunci vei putea scrie.
http://postimage.org/image/dr2wu4yw7/

5 răspunsuri:
| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Are un buyon mic care trebuie tras in sus la adaptoare ca sa nu fie blocate.sau daca nu il formatezi cardul.succes

| IonutAxi a răspuns:

Daca folosesti cititor microSD..vezi ca pe adaptor ai "lock" o chesti mica si trebuie sa dai in sus sau jos de ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cardurile au un comutator mic pentru blocare/protectie, pe o laterala. comuta in cealalta pozitie

| MarYan00 a răspuns:

Daca folosesti cititor microSD..vezi ca pe adaptor ai "lock" o chesti mica (dai in sus-jos de ea)

ceauwinking

| bmx explică:

I-am dat funda lui PanaceuUniversal pentru ca el mi-a pus si imagine laughing.
Multumesc tuturor.