| MadRaven a întrebat:

Buna!
Am un card microsd si cand il bag in laptop merge sa citesc de pe el, dar cand incerc sa copii ceva spune:
Discul este protejat la scriere. Dezactivati protejarea la scriere sau utilizati alt disc.
Ceva idei ce as putea face?
Multumesc

Răspuns Câştigător
Shin
| Shin a răspuns:

Acel microsd l-ai pus intr-un adaptor SD si apoi in laptop. Acel adaptor are un mic comutator (de obicei alb) in lateral. Trebuie sa-l misti din pozitia sa actuala, in cealalta pozitie pana cand o sa faca un mic "click". Dupa ce faci asta, card-ul nu o sa mai fie protejat.

Numai bine,
Shinwinking

| MadRaven explică (pentru Shin):

Mulţumesc foarte mult happy

| Shin a răspuns (pentru MadRaven):

Cu placere happy

4 răspunsuri:
| Mineツ a răspuns:

Cauta pe cineva care se pricepe la asa ceva, variante pot fi multe, s-ar putea sa fie si virusat, sau sa il fi blocat din greseala, cel mai bine e cu un specialist BFT

| MadRaven explică (pentru Mineツ):

Multumesc, am rezolvat laughing