| anonim_4396 a întrebat:

Am un iphone 4s si l-am scapat tocmai in wc.l-am scos repedede si l-am sters si l-am uscat cu feonu.Stiti butoanele de volum din partea stanga a telefonului, ei bine alea nu merg decat cand sunt castile bagate, dar cand nu sunt bagate imi arata sonerie si nu se ridica volumul ciudat e ca suna fara casti dar nu pot asculta muzica decat la casti..Stiti ceva? Dau fundita.

3 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Astia il puneau cateva zile intr-un bol cu orez sa traga. Oricum zi mersi ca e doar atat eu am scapat unul in piscina si dus a fost. Degeaba are garantie la el nu o sa il repare pentru ca s-au aprins senzorii de umiditate si se prind aia...

Răspuns utilizator avertizat
| ooAndrewoo a răspuns:

Parerea mea e sa il lasi la uscat pe calorifer sau oriunde prin casa cam vreo 2-4 zile si cred ca o sa functioneze si butoanele alea. Asa am facut eu cu un bird w5000.l-am scapat in apa, i-am pus bateria a 2-a zi si se aprindea doar blit-ul.l-am lasat inca 2 zile sa se usuce si mergea perfect. funda?