| Hellennn a întrebat:

Am un iphone SE pe care l am scapat in apa timp de cateva secunde, l am dus la service si mi au zis ca a doua zi va fi rezolvata problema, ca doar firele de la display sunt putin oxidate si de asta nu afiseaza imaginea. Am sunat a doua zi si mi au zis ca abia il scot din baia cu ultrasunete si ca ma suna ei in 30 min. Am revenit eu cu un telefon peste 6 ore si mi au spus ca inca nu afiseaza imaginea si, tot asa, ca ma suna ei. Au trecut 2 zile si inca nu au dat niciun semn. Atat de mult dureaza sa cureti un telefon si sa vezi daca se rezolva problema sau nu, in conditiile in care erau foarte siguri ca a doua zi am telefonul reparat? Imi pare mega suspect ca il tin atat de mult la ei, dar poate nu am eu toate cunostintele necesare pentru domeniul asta. Ar putea sa isi insuseasca cei de la service cateva componente din telefon? thinking Multumesc celor doritori sa ma ajute cu un raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Annamaria21 a răspuns:

Telefonul trebuia sa fie gata in câteva ore maxim o zi, probabil n au avut timp sau chef sa il facă si de aia te au mințit, sfatul meu e sa te duci sa il iei, cine stie când au ei chef sa il repare si sa il duci la alt service, nu are ce sa iti faca la telefon sau sa iti ia din el daca este firma autorizată, si eu mi am dus acum câteva zile telefonul in service cu aceiasi problema, l am dus in jur de ora 4 după amiaza si a doua zi dimineata m au sunat sa il iau