| Dănuț_Damian_1996 a întrebat:

Bună.
Am un laptop Asus X555L, am windows 8.1 pe el, iar acum am vrut sa il reinstalez dar la pornirea laptopului nu imi apare acel ecran unde trebuie sa apas F12 pentru a intra in bios.
Ce pot face?

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai de cand se intra cu F12 in BIOS?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce vrei sa faci in bios? Sa pui sa booteze din cd? Win 8 e asa de rapid ca nu ai cum apasa nicio tasta sa prinzi biosul la repornire. Poti intra in boot ducand sageata in coltul din stanga si apoi la search(lupa aia) scrii system setting. Iti apare system setting in coltul din staga si dai click pe el. Apoi iti apare o fereastra unde ai si boot acolo.Setezi cd romul pe primul loc, il bifezi si il urci cu up. dai pe apply si ok. abia dupa aceea bagi cd-ul si resatrtezi.Va citi din cd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ca acolo nu iti va afisa cd rom ci ODD(optical disk driver)