| Ray_Cosmin_1994 a întrebat:

Am un laptop HP pavillion 17-E083 C cu windows 8 din magazin si astazi iam dat un restard si dupa ce se incarca aia cu HP ramane ecranul negru si doar cursorul de la maus se vede.....am incercat sa intru in safe mode dar la fel...ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cronki a răspuns:

8.1 sau windows 10

3 răspunsuri:
| Cronki a răspuns:

Este posibil sa lipseasca din windows fila explorer.exe
Incearca cu ctrl+alt+del, click pe File -Run new task - Browse si aici poti vedea filele din windows (daca ai ajuns pana aici, adauga fila, luata de pe un windows functional, folosind un stick/card)
Daca nu raspunde la ctrl+alt+del atunci windowsul are o problema mai serioaa ori sunt probleme de hardware (access pe HDD sau RAM defect dar in acest caz ar trebui sa se restarteze singur)

| Ray_Cosmin_1994 explică:

Am incercat dar degeaba...
.ce windows imi recomandati pentru urmatoarea configaratie la el (windows bun pentru gaming)
-procesor AMD QUAD-CORE A8-5550 M ACCElerated processor
-display de 17, 3" diagonal HD+ LED-BEELDSCHERM
-hdd500 gb
-8192 MB DDR3 SDRAM
PLACA VIDEO 1GB DEDICAT

| Cronki a răspuns (pentru Ray_Cosmin_1994):

8.1 sau windows 10

| Magrendo a răspuns:

Ar fi de dorit sa reinstalezi windowsulwinking