| DaTsIk a întrebat:

Buna,am un laptop mai exact modelul asta Asus fx505dt,și are doar 8gb RAM și aș vrea să știu dacă mai pot adăuga un RAM de 8gb, aveți idee?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Suportamax 32 GB
Deci răspunsul este afirmativ.

https://www.emag.ro/......D1NQ68BBM/

| DaTsIk explică (pentru helpforyou):

Ce plăcută îmi recomanzi sa o pun? Un link ceva

| helpforyou a răspuns (pentru DaTsIk):

Cel mai corect ar fi sa fie perechi cele 2 placute. Sau sa iti cumperi una de capacitate mai mare.

Imi trebuie frecventa, latenta si voltajul memoriei deja instalata. Pentru asta folosesti aplicatia CPUZ - se poate lua de pe Internet.

| helpforyou a răspuns (pentru DaTsIk):

Este de la al tau?

| DaTsIk explică (pentru helpforyou):

Da,ca ai zis ca ai nevoie sa vezi sa mi recomanzi niste rami,

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Descarca si citeste MANUALUL UTILIZATORULUI pentru modelul tau, de pe site-ul producatorului!
Acolo gasesti specificatiile tehnice.