| Amelia94 a întrebat:

as vrea sa imi achizitionez un laptop dar sunt indecisa, nu stiu ce sa aleg intre Dell si Asus. Voi ce parere aveti?

14 răspunsuri:
| vladsoare a răspuns:

Ce buget ai?

| Amelia94 explică (pentru vladsoare):

Nu e vba de buget eu vreau sa stiu ce firma e mai buna

| vladsoare a răspuns (pentru Amelia94):

Toate firmele sunt bune. Alegerea se face in functie de buget raportat la calitate-pret.
Din cate stiu Dell-urile au o constructie mai proasta insa pe partea de performante sunt bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Care este mai bun. Intrebi si tu. Eu te sfatuiesc sa iei un laptop cu 25-30 mil. maxim. ca nu cred ca ai vrea sa te joci jocuri 2012 sa ai 1 terra space. eu zic sa intrebi ca eu cred ca ambele laptopuri sunt bune ori ce marca daca stii sa alegi ceva bun de ex sa aiba un i7 sau un nividia gforce. te descuri tu spune-le celor de unde vrei sa cumperi un laptop decent bun sa tina si sa aiba o memorie cat mai buna. Sper ca te-am ajutat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am avut Dell... nu e foarte bun! Tine putin tare! Mi-am luat Asus si tine o ora-doua (conteaza de model).

| Me2 a răspuns:

1.ce buget ai?
2.La ce il vei folosi
3.Nu conteaza de la cine iei laptop/desktop, conteaza ce are in el
De exemplu, un Asus poate avea i5 si o placa video nVIDIA gt540m
Si un Dell poate avea un pentium 3 si 64 mb ram-LOL, sau invers, nu conteaza de la cine il iei ce e in el sa fie bun nu cine il face

| VladPetcu a răspuns:

Dell este mult mai superior decat Asus.
Am avut si Asus am acum Dell si sunt mai multumit de Dell.
Funda?

| adrew a răspuns:

Dell cu Intel

| looredanaa93 a răspuns:

Vezi Aici http://dshop.cabanova.com/laptopuri-reducere.html
Sunt foarte bune, vei fi multumit

Sper sa iti placa

| Valentin55 a răspuns:

Iati un laptop Asus ca e mai bun decat Dell...

| Cris06 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei un Samsung cu windows si sistem de operare caci Asus si Dell nu au si trebuie sa dai bani in plus... si Samsung e bun la baterie mai bun decat Dell si Asus.

| SuperSma99 a răspuns:

Cel mai bun dintre toate este Sony vaio. eu am avut si Asus si del si fujitzu si dintre toate cel mai bun a fost Sony vaio, dar daca tu vrei neaparat Dell sau Asus, eu iti recomand Asus.

| betmen a răspuns:

Eu iti recomand laptop Asus, deoarece din punst de vedere este mai bun decat Dell

| Madalinka a răspuns:

Am fost si eu in situatia asta, dar o cunostinta de-a mea mi-a spus ca e mai bine sa cumpar Dell? FUNDA?