| Emilia121 a întrebat:

Am un laptop Toshiba, iar de cateva zile a început să facă figuri. Într-o zi merge perfect şi a doua zi nu mai apare nimic pe ecran. Am testat, o zi merge, o zi nu. Nici nu ştiu ce să fac, l-aş duce în service, dar parcă văd că acolo o să pornească. Sfaturi vă rog!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-l la un service chiar in ziua cand nu mai apare nimic pe ecran.
Vreau sa-ti dau un pont.Laptopurile Toshiba vin cu windows 8 original instalat.Trebuie neaparat sa faci recovery disk, pentru ca in cazul in care vreodata hardul laptopului sa cedeze si trebuie inlocuit, pierzi frumusete de windows 8 original.
Recovery disk consta in copierea pe trei dvd0uri absolut tot ce se afla in hard in acest moment.Cand vei avea nevoie si vei fi nevoita sa schimbi hard disk-ul vei baga de pe acele dvd-uri tot ce ai avut in momentul asta,inclusiv windows-ul original. daca vrei sa faci recovery disk si nu stii, te ajut cu placere.
In ceea ce priveste problema actuala a laptopului, pot fi diferite cauze, unde numai la un service se poate observa, la un specialist.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pune-l pe un monitor extern cand nu merge, sa vezi daca placa video e ok!