| Beniamin_Dani_1994 a întrebat:

Buna am nevoie de ajutor din partea cuiva care cunoaste sau a intalnit o astfel de situatie.Este vorba de PC meu care in ultima vreme incepe sa ma enerveze.Pe scurt il pornesc si totul decurge normal pana in punctul in care se incarca imaginea cu windows (cea albastra in care arata si mouse-ul ca se incarca..in fine stiti voi).Bun, pana aici totul e bine dar problema este ca de cateva luni bune imi face unele figuri ciudate.Cum ar fi faptul ca dupa ce se aude sunetul specific windowsului ecranul meu este negru.Si ramane asa cel putin 1 ora sau 2 dar am zile cand dupa 5 ore spre exemplu imi apare si imaginea si pot sa folosesc pc-ul.Ce este ciudat e ca imaginea mea se deschide si se inchide ca si cum ai clipi pe final cand da semne ca isi revine.Nu stiu daca e de la placa video sau de la ecran dar tin sa mentionez ca dupa asteptarea asta "faina" totul merge perfect. Daca era placa video cred ca nu mergea absolut nimic si am testat asta si pe cs:go si pe LoL.
Imi puteti spune ce probleme ar putea fi? happy Multumesc anticipat! happy

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Prima data verifica rezolutia ecranului, precum si frecventa. La 1024 ixeli si 60Hz, daca face figura in continuu, atunci poate trebuie sa schimbi placa video. Daca merge, atunci poate fi driver neinstalat sau ne-corespunzator.
La unele monitoare (mai vechi) pot fi de asemenea probleme de acest fel.

| KanezuY a răspuns:

Ai driverul de la placa video instalat?

| patrik986 a răspuns:

Incearca sa reinstalezi windows-ul sau driverele.

| Beniamin_Dani_1994 explică:

Voi reinstala windowsul si o sa vad happy