| anonim_4396 a întrebat:

Buna. Am un Motorola g9 plus la care am primit o pereche de casti bluetooth. Le-am conectat pe amandoua, dar cand vreau sa ascult muzica se aude doar una. Am inteles ca sunt niste setari pentru audio sau apeluri telefonice si am selectat pentru amandoua AUDIO, dar degeaba tot doar o cască se aude cand ascult muzică. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns? Cum fac sa functioneze ambele casti deodată, cand ascult muzica?

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Trebuiesc sincronizate la inceput intre ele. De regula conectezi una, apoi tii apasat pe cealalta vreo cateva secunde. Ar ajuta daca ai zice exact ce model ai. Eu am vreo 7-8 diferite si controalele nu sunt aceleasi...

| Mlarisa58 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Https://altex.ro/......MOTOG9PBL/

acesta este telefonul si castile, o sa incerc cum ai zis tu, dar am mai incercat si nu merge.

| Mlarisa58 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Pai de exemplu am conectat una si apoi cand tin apasat pe cealalta se conecteaza si cealalta dar nu merg in acelasi timp. merge una singura. si cand apas pe caelalta merge aia si asa mai departe. dar niciodata nu merg amandoua deodata

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mlarisa58):

Au un ambalaj? Cum explica pe ala ca se face sincronizarea? Sterge-le din telefon si conecteaza-le din nou.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Mlarisa58):

Ai incercat sa te duci la magazin sa te lamureasca ala care face garantiile/verificarile de functionare cand cumperi ceva?

| Mlarisa58 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Telefonul nu este chiar al meu, este al unchiului meu, nu a fost pentru ca ne am uitat pe internet si am gasit treaba aia cu activarea Audio nu si telefonica, dar nu merge. Si de aia am zis sa pun o intrebare poate stie cineva. O sa se duca unchiul meu la Altex că de acolo l-a luat si o sa vorbeasca cu băieții de acolo.