| Punct_Claudia_1997 a întrebat:

Buna,am un nou laptop HP,dar nu am la el cd cu placa video sau placa de sunet. Stiti ce as putea sa fac, cum sa le instalez?

6 răspunsuri:
| CataC a răspuns:

Buna
Laptopurile rar mai vin cu CD cu drivere, dar le gasesti gratis pe net pe situl producatorului. Cauti in functie de model si downloadezi singurica. Poti face tu un CD daca simti nevoia, dar for fi vesnic acolo.
Bafta

| Punct_Claudia_1997 explică (pentru CataC):

Mie imi da eroare cam la toate programele posibile...Habar n-am de ce. Luai acum drivereasy si imi dadu eroare de 3 ori la audio, ce dreak sa.i mai fac, ca stau de la 12 pe el si tot nu reusesk

| CataC a răspuns (pentru Punct_Claudia_1997):

Nu mai cauta programe aiurea, citeste ce am zis mai sus.
Le iei de pe situl HP, in functie de model laptop. Ai modelul scris pe spate pe stickere, daca nu e pe spate e sub baterie.
Bafta

| Punct_Claudia_1997 explică (pentru CataC):

M-am descurcat, mersi frumos:***

| SuicideSilence a răspuns:

Mai bine sa descarci driverele originale. nu sa descarce un program ceea ce vrea el si de unde vrea el.
pe spatele laptop-ului este o serie (ex: HP 4535s) mergi pe http://www8.hp.com/ro/ro/support-drivers.html
pe tab-ul drivere si software iar acolo tastezi seria de la laptop-ul tau

| ferry2323 a răspuns:

scrii AMD Driver Autodetect il downloadez si dupa aia cauta el automat driverul pentru placa ta video.
pentru celellate drivere acceaseaza linkul de mai jos fara pauze.
http ://h20000.ww w2.hp. com/bizsupport/TechSupport/SoftwareIndex.jsp? lang=en&cc=us&prodNameId=5086720&prodTypeId=321957&prodSeriesId=5086719&swLang=13&taskId=135&swEnvOID=4054