| Taranalexandrugabriel500 a întrebat:

Buna,Am un Pc care l-am cumparat nou acum 4 ani si de vreo 2 ani la fiecare 8 luni nu mai merge bine deloc si cu de abia merge internetul pe el! Internetul e bun pentru ca am si un laptop si merge perfectwinking Dar nu stiu de ce fa figurile astea sad (Pcul este HP Pavilion p6-2033de)

6 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Salut Alexandru. Aceasta problema este din 2 motive.

1. Din cauza browser-ului. Recomand Browser-ul Maxthon. Ce-l mai rapid. Parerea mea.

2.Din cauza Windows-ului. Aici intervine Virusii&Malware si Fisierele din Windows.

Ca sa scapi de Virusi instalezi un Anti-virus. Recomand Avast.

Ca sa scapi de Malware si fisierele nefolositoare trebuie sa ai un program. Recomand Glary Utilities.Cu el iti cureti Windows-ul perfect.

Sau poti reinstala windows-ul. Dar problema este ca daca nu o sa ai grija de Windows o sa patesti la fel.

Eu ti-as sugera sa reinstalezi windows-ul. Si de la inceput sa instalezi Avast si Glary Utilities. Asa nu o sa mai ai probleme legate de viteza calculatorului pe internet.

Sper ca te-am ajutat.
O zi minunata in continuare iti doresc.

| Taranalexandrugabriel500 explică (pentru RaduTN):

Multumesc dar eu de 2 ani la fiecare 8 luni reinstalez Windowsul! am incercat si cu 8 dar tot asa a facut sad Dar acum instalez programul Glary Utilies

| Taranalexandrugabriel500 explică (pentru RaduTN):

Multumesc,Avast am instalat intotdeauna si windowsul de 3 ani de fiecare data l-am reinstalat cand a facut figuri dupa 8 luni, acum incerc sa instalez Glary Utilitieswinking

| RaduTN a răspuns (pentru Taranalexandrugabriel500):

Salut. Nu instala windows 8. Este un consumator de resurse foarte mare. Daca ai un sistem mai slabut instaleaza windows 7[si scoti toate efectele] sau instalezi windows XP [ si scoti toate efectele]. Asa o sa iti mearga perfect.

| RaduTN a răspuns (pentru Taranalexandrugabriel500):

Pai un windows tine in jur de 2 ani. Daca ai grija de el tine chiar si 3. Eu in prezent stau fara anti-virus. Atat timp cat nu descarc programe/fisiere de pe site-uri necunoscute. Am doar Glary Utilities pe care il folosesc odata la saptamana si-mi curata sistemul perfect.

Bye-Bye wave wave

| Taranalexandrugabriel500 explică (pentru RaduTN):

Mersiwinking