| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
Am un procesor amd a4 x2 4000, si imi arata temperatura gresit, de exemplu la GPu-ul integrat in cpu imi arata -4 C celsius iar la procesor, imi arata CPUTIN 32 C celsius iar la CPU package 67 C celsius cand joc starcraft 2, daca vreti sa va arat un print screen cu HWmonitor dati add la: gabi15_05@yahoo.com
Va rog sa ma ajutati.

7 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Păi daca vrei să vezi ce temperatură a pre procesorul tău nu cu aplicații în gen AIDA, sau alte prostii de-astea vezi, ci daca intrii în BIOS, acolo vei vedea real ce temperaturi ai.Succes

| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Una dintre probleme ar putea fi programul cu care monitorizezi temperatura...incearca aida32 sau 64 in functie de sistemul tau de operare.

| Gabitzu246 explică (pentru Macovei_Lucian_1996):

Am incercat o gramada de programe, de exemplu la core temp nu imi afiseaza deloc temperatura

| Macovei_Lucian_1996 a răspuns (pentru Gabitzu246):

Ce sistem de operare folesesti?

| Gabitzu246 explică (pentru Macovei_Lucian_1996):

Windows Xp sp3 x32 biti

| 0x11111051 a răspuns (pentru Gabitzu246):

BIOS tot timpul arata corect, si nu trebuie nici o programa pentru asta.

| Macovei_Lucian_1996 a răspuns:

Aida eu l-as considera un programel destul de bun si util pentru cei ce nu vor sa isi reporneasca pc-ul sa-si verifice temperatura procesorului. Datele din Aida32 sunt in concordanta cu cele din bios.dar parerile sunt impartite diferit.