| Ciociu_Cosmin_1997 a întrebat:

Buna!
Am un procesor de 3.2gh memorie ram 6gb si placa video 1gb.Credeti ca este suficient pentru a juca jocuri noi precum
Call of duty 2 black ops 2, fifa 13, far cry3, assasin's creed 3!
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Me2 a răspuns:

Procesorul este slab pentru jocuri, este cu mult sub celeron g1610, apoi ....placa video este foarte foarte slaba, daca vrei sa-l cumperi nu o face, daca il ai ...asta e, macar pune o placa video mai buna, gen hd 6670
Daca nu il ai si vrei sa cumperi ceva, raspunde la urmatoarele intrebari
1.Ce buget ai?
2.La ce rezolutie te joci?

4 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Depinde ce procesor ai si ce placa video ai
Spune denumirea lor completa

| Ciociu_Cosmin_1997 explică (pentru SouLIce):

Procesortonguerocesor AMD Athlon II X2 340 AWAD340XOKHJBOX, 3.2GHz, 1MB, socket FM2, box si placa:ASUS AMD Radeon EAH5450 SILENT, 1024 MB GDDR3, 64bit

| SouLIce a răspuns (pentru Ciociu_Cosmin_1997):

Jocurile specificate nu va merge

| Me2 a răspuns (pentru Ciociu_Cosmin_1997):

Procesorul este slab pentru jocuri, este cu mult sub celeron g1610, apoi ....placa video este foarte foarte slaba, daca vrei sa-l cumperi nu o face, daca il ai ...asta e, macar pune o placa video mai buna, gen hd 6670
Daca nu il ai si vrei sa cumperi ceva, raspunde la urmatoarele intrebari
1.Ce buget ai?
2.La ce rezolutie te joci?

| Gabi05 a răspuns:

Nu iarasi numerestraight face
Nu rezolvi nimic daca spui frecventa/vram-ul/ram-ul.
Specifica denumirea si nucleul.
Poate ai Intel core 2 duo 3, 2ghz/6gb ram/si o placa gen msi geforce 1gb ddr3, atunci automat nu vei putea juca ce ai enumerat, poate la very low, asta daca iti pornesc jocurile.