| Sk1j4 a întrebat:

Buna
Am un sistem Genius 5.1
A mers perfect, toate cele 5boxe+cea centrala.
Astazi cand am pornit sistemul, cele 5 boxe nu mai mergeau.
Se audea doar bassul din boxa centrala.
Care ar putea fi problema?
Multumesc

3 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Verifica la setarile audio sa fie setat pe 5.1.Incearca si cu o pereche de casti sa vezi cum se aude, sau cu alt sistem.Ori s-a schimbat ceva la driverul de sunet, ori e stricata placa de sunet ori de la sistem.

| Sk1j4 explică (pentru CM7YRE):

Nu are legatura.L-am incercat si la telefon si tot nu merge.E problema de la circuite.probabil s-a ars vreun circuit

| CM7YRE a răspuns (pentru Sk1j4):

Eu ti-am expus "majoritoate" variantele.Tu iti alegi ce-ti place. Daca e cea cu "de la sistem", asa o fi.