| baciumarian a întrebat:

Buna am un sistem genius 5.1 si am un laptop Acer cu o placa audio pentru sistem 2.1 asa ca am luat doua mufe banana sau jack cum se zice cu 2 intrari si 1 iesire de aia le-am bagat 1 in alta si am conectat la laptop dar nu merg toate boxele si nu functioneaza cum mi-as dori eu (sistemul are 3 fire care vin legate la pc) cum credeti ca as putea face sa mearga tot daca as lua un mixer ar putea merge sau cum credeti voi?

3 răspunsuri:
| baciumarian explică:

Deci am 3 cabluri de alea de care zici tu si is bagate in spate la sisitem si trebuie bagate la pc

| AstonMartin a răspuns (pentru baciumarian):

Add id: my_precious_ring@yahoo.com sa vorbim mai in timp real.

| AstonMartin a răspuns:

Trebuie sa ai in pachetul de la genius un cablu care are la un capat 1 jack 3, 5 mm si la celalalt are doua mufe RCA (rosie si alba), jackul il bagi in mufa de la laptop, iar rca il bagi in spate la sistem unde scrie tv/mp3/game/dvd - alegi la mp3 sau tv, si in fata sistemului ai butoane sub volum - dvd game - mp3 - tv, apesi butonul tv sau mp3, la care ai bagat rca in spate. Sa-mi zici daca merge. Bafta!