| Al3xinio a întrebat:

am un telefon de la Orange nivo si vreau sa il fac modem, adica vreau sa downloadez ceva si am wireless de la un vecin cu o viteza mai buna. Cand il conectez la cablu de date nu arata nimic de genu. ma poate ajuta cineva? Multumesc!

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru a putea utiliza telefonul tau mobil pe post de modem, va trebui sa activezi functia de Hotspot a telefonului. Acest lucru implica sa ai o conexiune la internet prin intermediul cartelei (prin reteaua mobila) si nu prin Wi-Fi.

Cu prietenie,
Orange Expert.

| SasNetRomania a răspuns:

Nu ai cum sa il faci hotspot! hotspot poti face doar daca ai net pe cartela si faci hotspot wi fi pentru pc!