| Anaa939839393 a întrebat:

Am un televizor Smart marca Hitachi pe care il am de un an iar acum nu se mai conecteaza la internet, el este si cu cablu si fara, iar de o săptămână nu se mai conectează la internet, ce ar putea fi?

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate din priza ambele rutere si le lasi cîteva secunde scoase din priză, după aceea le introduci in priză si ar trebui sa se conecteze. Ai cumva ruterele de la rds?

| Anaa939839393 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Telekom

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Anaa939839393):

La fel trebuie sa faci, scoti ruterul sau ruterele daca ai două, din priza

| zilog a răspuns:

Ia pune tu un laptop in mufa respectiva pe care vrei sa o infigi in monitor
infige-o intr-un laptop si vezi daca ai internet prin ea
ca e posibil sa fie multe cazue
poate sa fie routrer-ul blocat si sa trebuiasca sa ii dai restart
sunt mai multe cauze
poate sa fie cablul calcat prestat topit indoit zdrelit stricat dezizolat intrerupt busit pe undeva

poate ca mufa sa nu mai faca contact cu firele din cablu

poate sa isi fi facut update televizorul si sa isi fi sters setarile placii de retea

| Irinelp a răspuns:

La televizor smart ai făcut actualizarea servarului de când îl ai?