| anonim_4396 a întrebat:

Buna am un un monitor nou cam de vreo 8 luni este vorba de monitorul acesta: http://www.adoos.fr/pics/8088822 toate bune si frumoase pana aseara l`am pornit totul ok stau vreo 30 de minute la el si dintr`o data se aude din spate de la cablul de almienatre se aude un sunet asemanator ca a unui scurt circuit si dintr`o data simt un miros puternic a ars. dupa toate acestea m`am uitat sa vad chiar de unde se aude si pana la urma.am observat printre gauri ale monitorului(din fabrica) ca ieseau scantei din interiorul monitorului deci monitorul functioneaza e ok doar ca se aude non-stop sunetul ala si scoate un miros a ars, intrebarea mea este. ce se poate face in cazul asta pentru repararea lui? si ce s-a putut intampla?

3 răspunsuri:
| Toxic a răspuns:

Cum ai spus si tu face scurt. Daca are garantie du-te cu el la reparat. Daca te pricepi cate putin la electronica te poti baga si tu sa vezi ce e inneregula.

| Fredie a răspuns:

Salut. Te sfatuiesc sincer sa nu mai utilizezi monitorul si sa-l duci urgent la un service specializat. Cel mai probabil s-a produs un mini scurt circuit sau ceva similar din cauza alimentarii defectuoase cu energie electrica. Mai pe scurt, daca e bagat direct in priza si nu-si trage energia de la un UPC care sa regleze acel curent electric, s-a prajit sau e pe cale sa se prajeasca. Bye.

| Tiesto a răspuns:

Eu as avea un raspuns dar nu stiu daca l-ai luat original de la magazin sau Second-Hand... s-ar putea sa faca scantei din cauza palci video ca e puternica pentru. monitor...sau cablul altceva nu ar putea fi

Pa Pa Bafta