| maryusik_2862 a întrebat:

Am o problema la pc si anume am avut cam 2 saptamini monitorul conectat la placa video incorporata si acum 4 zile am achizitionat o placa video (ati hd3450) am bagat-o in slot am pornit pc-ul si nu apare nica nu se aude nici sunetul de la bios si se restarteaza din secunda in secunda dar daca o scot si bag cablul de la monitor in cea incorporata merge, poate sa imi spuna cineva o rezolvare la problemea mea?

4 răspunsuri:
| Sorinutsu a răspuns:

Salut, nu ar trebui sa faca figuri, placa este second hand sau noua? verifica daca ai bagat-o bine pe placa de baza, dupa verifica daca porneste cu ea pc-ul, scoate toate cablurile, lasa doar alimentarea si monitorul, si daca merge e ok, vezi si din bios daca ti-o citeste. daca nu, posibil este placa defecta. sau dezinstaleaza driverul la placa celalalta, poate face conflict, este si asta o varianta, oricum, incearca le pe toate, revino cu edit daca nu reusesti, Succes

| maryusik_2862 explică (pentru Sorinutsu):

Da am placa video noua si nu prea ma descurc in bios nu stiu unde sa intru sa vad da o citeste poate poti sa imi spui tu cum sa fac in bios

| Mnk_Narcis_1993 a răspuns:

Am avut si eu aceias problema. M-a invatat sa scot toate calburile din unitate si sa scot bateria de la BIOS 10-15 minute. Apoi am pus bateria la loc am conectat toate cablurile si a mers. Sper sa mearga si la tinebig grin

| maryusik_2862 explică (pentru Mnk_Narcis_1993):

Crede ca am scos toate dar toate firele din unitate si bateria am reistalat si win dar tot asa imi face. help!