| Yoana3 a întrebat:

Am un windows 7 si de cateva zile imi tot apare Blue screen.
Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Vezi sa ai service pack 1 instalat. Daca ai licenta la windows il poti lua prin windows update.

| ROB3RT89 a răspuns:

Citeste penultimul rand si vezi care e cauza! Daca se termina cu dll sau sys,e o cauza hardware! sys e o incompatibilitate intre drivere.Dai clik dreapta pe computer, advanced system settings, settings(a treia) si debifeaza automatically restart! Asa vei apuca sa citesti cauza problemei.P.s nu te lua dupa cei care zic sa reinstalezi, ei nu au habat cu ce se mananca software, mai bine dai un restore system!

| DoRu a răspuns:

Ai pc bun pentru windows 7? Era de folos daca specificai, placa video, ramii si procesorul. Dar poate sa-ti apara si ca ai placa de baza arsa.

| us3r a răspuns:

Reinstaleaza windowsul. si totul o sa revina la normal.

| MihaiTT a răspuns:

Daca e PC e posibil din cauza supraincalzirii, verifica coolerele daca nu se blocheaza vreunul, vezi daca nu e plin de praf, aspira-l citeste eroarea vezi de ce tine ca normal iti spune daca e de la video sau RAM

Răspuns utilizator avertizat