| Popescuuu a întrebat:

Am vărsat suc pe tastatura laptopului iar la câteva ore de la incident 2 taste sunt lipicioase, dar functionale. Menționez ca este un laptop de gaming cu tastatura luminata iar la una dintre taste nu mai funcționează lumina. In următoarele zile nu pot ajunge la un service. Ce pot face? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| Lioana a răspuns:

Sterge tastele lipicioase cu un servetel umed sau cu o vata cu spirt. Tasta care nu mai e luminoasa probabil a facut scurt circuit si nu o vei putea repara tu.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Roagă-te la ăl de sus să nu se paradească și celelalte taste

| Adi88 a răspuns:

Cu un bețișor de ureche si cu un deodorant sau spirt, curata ff bine.