| Stefytzu_Stefanutz_2000 a întrebat:

am windows 7 si as dori sa fac upgrade la windows 8.1.Dar am niste lucruri foarte importante pe Local disk D si E, dar nu am unde sa le tin decat acolo pentru ca ocupa foarte mult loc(in jur de vreo 210 GB). Intrebarea mea este: Partitiile D si E se sterg la upgradul Windowsului?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu afecteaza local disk D si E. Windowsul se instaleaza in local disc C, numai dupa ce partitia C A fost reformatata. Deci hardul are trei camere, ca sa inteșegi mai bine.Reormatezi camera C si tot acolo bagi windowsul 8.1. Vreau sa te anunt ca poti instala 8.1 numai daca ai cel putin 3 giga ram.Nu iti va merge bine cu rami mai putini.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se sterg dar daca nu stiai deja asta nici nu e recomandat sa faci tu "upgradul" windowsului...

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Daca nu dai reformatare la D si E nu se vor sterge, poti da doar la C unde este windowsul si il bagi pur si simplu pe 8.1 iar D si E iti vor ramane neatinse.

| Albastru45 a răspuns:

Incearca windoes XP